Vďaka analýze vlasov zistíte aké výživné látky
vám chýbajú a ako ich správne doplniť.
analyza vlasov

ANALÝZA VLASOV OTÁZKY CENNÍK OBJEDNÁVKA

Analýza metabolizmu

Analýza prvkov z vlasov ilustruje množstvo prvkov, ktoré sú ukladané v organizme vyšetrovaného a zobrazuje ako prebiehajú procesy minerálnej premeny. Na základe týchto hodnôt a vzájomných pomerov je možné určiť metabolický typ. Vďaka tomu je potom možné doporučiť najlepší spôsob výživy, podporovaný programom príslušnej suplementácie vitamínmi, minerálnymi látkami, antioxidantmi a inými výživovými preparátami.

Efektom správnej výživy by malo byť získanie patričnej, individuálnej metabolickej rovnováhy. Používanie správnej individuálnej suplementácie ochraňuje organizmus pred chorobami, ktoré môžu byť indukované činiteľmi z prostredia a genetickými tendenciami. Veľký význam má správna suplementácia aj pre chorých. Použitie optimálnej suplementácie vitamínmi a mikroelementami môže podporiť farmakoterapiu a rýchlejšie tak priniesť očakávané efekty. Zároveň nám pomáha chrániť organizmus pred nežiadúcimi účinkami klasickej farmakoterapie. Nedostatky výživných prvkov môžu byť spôsobené mnohými činiteľmi, okrem iného môžu byť výsledkom nesprávnej výživy, podmienkami prostredia, alebo patologickými stavmi. 

Analýza prvkov z vlasov a stavu vyživenosti pacienta prebieha v súkromnom laboratóriu, s ktorým externe spolupracujeme. Toto Európske laboratórium sa nachádza v Poľsku a pracuje v ňom približne 10 lekárov a vedcov. Metódu, podľa ktorej zisťujú stav vyživenosti pacienta okrem nich komerčne používa už len jedno laboratórium na svete, ktoré sa nachádza v Chicagu v USA. Táto metóda spočíva v chemickom analyzovaní vzorky vlasu pacienta špeciálnym prístrojom. 

Navrátenie metabolickej rovnováhy je nutným elementom procesu liečenia každej choroby.

Analýza prvkov z vlasov slúži na hodnotenie minerálneho stavu človeka pri:

 • analyza vlasovklinických prejavoch syndrómov spojených s poruchou vstrebávania (poruchy gastroenterologické),
 • poruchách regulácie žliaz s vnútorným vylučovaním (poruchy hormonálne),
 • poruchách neurologických,
 • poruchách dermatologických (psoriáza, vitiligo, vypadávanie vlasov...),
 • liečbe obezity,
 • ochoreniach kostí a kĺbov,
 • poruchách kardiologických,
 • otravách toxickými prvkami,
 • dlhodobej fyzickej a psychickej námahe v práci,
 • aktívnom športovaní,
 • rehabilitácii,
 • profylaxii a rekonvalescencii.
Je to jednoduchá, pohodlná, lacná a pritom veľmi potrebná analýza pre každého človeka, ktorý chce mať svoje zdravie vo vlastných rukách.

Hlavným opodstatnením analyzovania typu metabolickej premeny je skutočnosť, že všetci sa od seba líšime a premena jedla v našich organizmoch na energiu nie je výnimkou. Každý organizmus má k tomu aby mohol správne fungovať svoje individuálne nároky na druh prijímanej stravy a dopĺňanie výživných látok. Tragédiou dnešnej doby v tomto smere je, že médiá ale i odborná lekárska obec nám všetkým dávajú tie isté doporučenia a rady na vymedzené "zdravé jedlá". Pritom na niektorých ľudí môže mať bezhlavé dodržiavanie týchto doporučení veľmi nežiadúce či dokonca nebezpečné dôsledky. Veľkou úlohou tejto analýzy je preto pomôcť nám zorientovať sa v tom čo máme v strave uprednostniť, čoho sa vyvarovať, aké vitamíny, minerálne látky, stopové prvky a v akých množstvách práve naše telo potrebuje.

 

 

Leave a comment

You are commenting as guest.