Prečo detoxikovať organizmus?

Do nášho organizmu sa denne dostáva množstvo škodlivých látok a toxínov. Prijímame ich z jedla, z vody a dokonca aj zo vzduchu. Škodliviny sa v našom tele usádzajú a vedia narobiť veľké problémy. Ľudský organizmus je síce prispôsobený tomu, aby sa dokázal škodlivých látok zbavovať aj sám, ale niekedy je potrebné mu dopomôcť.

Zdravá výživa

Všetci sme si určite už aspoň raz v živote povedali, že je najvyšší čas začať sa starať o vlastné zdravie. Či už stojac pred zrkadlom, dychčiac pri výstupe po schodoch alebo jednoducho preto, že sme sa ocitli v čakárni lekára už nejak pričasto, raz každý z nás dospeje k túžbe žiť zdravo. A to nielen kvôli chudnutiu. Ale ako na to, keď okolo zdravej výživy existuje toľko mýtov?

Zelený čaj Matcha podporuje zdravý životný štýl

Zelený čaj Matcha podporuje zdravý životný štýl

Príbeh čaju Matcha je fascinujúci a začína pred takmer 5000 rokmi. Bol objavený okolo roku 2500 pred našim letopočtom v čínskej prefektúre Yunnan. V stredoveku sa rozšíril po celej Číne a to hlavne vďaka buddhistickým mníchom, ktorí vyrábali prírodné liečivá z rôznych druhov rastlín v podobe prášku.

Pretože Matcha čaj bol v čase svojho objavenia považovaný za liek, začal sa tiež spracovávať v podobe prášku. V 12. storočí pitie čaju priniesol zenový majster Eisei myšlienku pitia čaju Matcha do Japonska, kde ho užívali budhistickí mnísi a cisársky dvor, neskôr tiež samurajovia. V Ázii je Matcha čaj známy tiež pod názvom „cisársky čaj“. Po 800 rokoch, kedy bol Matcha čaj vyhradený japonskej vládnucej elite, si môže jeho chuť a predovšetkým výnimočné účinky, vyskúšať každý.