Čučoriedky - Bohatstvo zdravia

Čučoriedky - Bohatstvo zdravia

Čučoriedky sú vynikajúcim zdrojom vitamínu C, ktorý je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu a udržiavaní zdravých ďasien a kapilár. Vitamín C má zásadný význam pre vstrebávanie železa a udržiavanie zdravého a silného imunitného systému.

Graviola - zázrak proti rakovine?

Graviola - zázrak proti rakovine?

Graviola je strom rastúci v tropických oblastiach Južnej Ameriky, ktorý je zelený po celý rok. Latinské meno je Annona muriatic, slovenské Anona mäkkoostnatá, ďalšie názvy sú quanabana, guanabana, veľký/ostnatý corossol, ostnatý cachiman, graviola, soursop. Jedná sa o drevinu z čeľade anonovité dorastajúcu až do výšky desiatich metrov. Má zelené, podlhovasté listy, ktoré neopadávajú. Jej žltozelené plody obsahujú mierne kyslastú dužinu a používajú sa na výrobu štiav a džúsov.

Zázvor - zdravotné výhody a použitie

Zázvor - zdravotné výhody a použitie

Zázvor má zvláštne miesto v mnohých kuchyniach pre jeho špecifickú arómu a pikantnú chuť, ktorá medzi koreninami vyniká, ale aj pre jeho liečivé vlastnosti. Tisíce rokov bol zázvor používaný ako korenie a liek, a do dnešného dňa ľudia využívajú jeho silné účinky.

Zázvor (botanický názov: Zingiber officinale) je ročná koreňová rastlina, ktorá pochádza z južnej časti ázijského kontinentu kde sa pestuje viac ako 3000 rokov. Najväčší výrobca tohto exotického korenia s jasnou bielo-žltou farbou je India.