Čučoriedky - Bohatstvo zdravia

Čučoriedky - Bohatstvo zdravia

Čučoriedky sú vynikajúcim zdrojom vitamínu C, ktorý je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu a udržiavaní zdravých ďasien a kapilár. Vitamín C má zásadný význam pre vstrebávanie železa a udržiavanie zdravého a silného imunitného systému.

Treba tiež spomenúť, že čučoriedky sú aj skvelým zdrojom vitamínu E, vitamínu A a vitamínu K. Obsahuje dostatočné množstvo mangánu, ktorý hrá dôležitú úlohu vo vývoji kostí, metabolizmu bielkovín a sacharidov.

Jedna šálka (150 g) čučoriedok obsahuje len 84 kalórií a sú teda vynikajúcim jedlom na chudnutie.

Sila antioxidantov

Zo všetkých plodov sú čučoriedky najbohatším zdrojom antioxidantov, látok, ktoré môžu chrániť vaše bunky pred účinkami voľných radikálov, spomaľujú proces starnutia (Alzheimerova choroba) a poškodenie buniek.

Fytonutrienty, ktoré sa v čučoriedkách nachádzajú sú okrem ich antioxidačnej sily tiež známe pre ich silné protizápalové účinky. Vďaka fytonutrientom majú čučoriedky aj charakteristickú tmavú farbu.

Zdravotné výhody čučoriedok

Hrsť čučoriedok miesto piluliek! Čučoriedky sú skutočným zdrojom zdravia. 

blueberries-cucoriedky

Tu sú niektoré z úžasných zdravotných výhod čučoriedok:

  • Udržujú hladinu cholesterolu pod kontrolou a prispievajú k zdraviu srdca.
  • Strava bohatá na čučoriedky výrazne zlepšuje duševné schopnosti učenia, posilňuje motoriku a chráni mozog pred stresom.
  • Čučoriedky sú prírodný liek pre prevenciu a elimináciu infekcie močových ciest.
  • Komponenty obsiahnuté v čučoriedkach (aj v brusniciach), čistia močové trubice a močový mechúr a neutralizujú "Escherichia Colli" baktériu, ktorá je najčastejšou príčinou infekcií močových ciest u žien.
  • Odporúčajú sa na hnačku a zápchu.
  • Toto ovocie bolo preukázané, ako vysoko účinné v prevencii vzniku rakoviny vaječníkov a v mnohých prípadoch bola účinná ochrana až 40%.

Vzhľadom k týmto všetkým liečivým vlastnostiam sú čučoriedky v zozname 10 najlepších superpotravín pre ženy.

Leave a comment

You are commenting as guest.