Vďaka analýze vlasov zistíte aké výživné látky
vám chýbajú a ako ich správne doplniť.
analyza vlasov

ANALÝZA VLASOV OTÁZKY CENNÍK OBJEDNÁVKA

Lekári pomáhajú na základe analýzy vlasov

Natálka bola od útleho veku choré dieťa. V škôlke vydržala najviac jeden deň, potom ochorela nejakou virózou či inou infekciou. K tomu sa z nej stávalo bojazlivé, plačlivé dievčatko. Maminka s ňou obišla všetkých možných detských lekárov, liečiteľov, homeopatov, nič nepomáhalo. Až potom sa od svojej známej dozvedela o možnosti vyšetriť Natálke vlasy na zastúpenie stopových prvkov.

Vďaka analýze vlasov máme zdravé a veselé dieťa

Z vyšetrenia sa dozvedela, že Natálka má veľký nedostatok horčíku, chýba jej tiež zinok a niektoré ďalšie prvky. Po mesiaci cieleného dopĺňania minerálnymi látkami a vitamínmi sa Natálka začala meniť. Dnes už veselo behá po kaderníctve svojej maminky a rozpráva sa so zákazníčkami. „Od tej doby, čo sme upravili Natálke stravovanie a začali sme po konzultácií s lekárom dopĺňať prvky a vitamíny, je Natálka zdravá a psychicky úplne iná,“ tvrdí paní M.

Podobné skúsenosti majú dnes i mnohí dospelí ľudia. Internista Milan Nasswettr, ktorý v Olomouci a Dlhej Lúčke vedie centrum komplexnej vlasovej diagnostiky, uvádza príklady pacientov, ktorým vypadali vlasy a na základe cieleného dopĺňania minerálami látkami a vitamínmi majú dnes na hlave hustý porast. "Zďaleka nejde len o hodnotenie kvality vlasov. Analýza stopových prvkov vo vlasoch nám dáva informáciu o fungovaní celého tela, o jeho látkovej premene a funkcii žliaz s vnútornou sekréciou."

Preto mohol pomôcť žene, ktorá bola liečená pre zníženú činnosť štítnej žľazy hormonálnymi tabletkami tak, že sa jej na hlave začali tvoriť miesta bez vlasov. Analýza vlasov preukázala, že štítna žľaza tejto pacientky má zvýšenú aktivitu a hormóny jej škodia. Po vysadení hormónov, úprave stravy a doplnení minerálov vlasy znovu narástli.

Leopold Brychta, praktický lekár z Veselia nad Moravou, zaoberajúci sa akupunktúrou a homeopatiou, má veľmi dobré skúsenosti s liečbou alergií, vysokého krvného tlaku, obezity a cukrovky na základe analýzy vlasov. „Akupunktúra pracuje s energiou, homeopatia s informáciou. Ak chcem postaviť dom, nestačí mi informácia a energia, ale musím mať tiež tehly a iný stavebný materiál. Analýza prvkov vo vlasoch pomôže určiť, ktorý stavebný materiál chýba a ktorý musíme doplniť.“

Gastroenterológ Jaroslav Orlík z Krnova, ktorý má svoju poradňu v Opave hovorí: „Môžeme povedať, že každému alergikovi chýba horčík, alebo zinok, resp. obidva tieto prvky. Ale len analýza vlasov nám povie, ktorý prvok máme doplňovať,“ „Rovnako tak nám prezradí, či u pacientov s osteoporózou máme doplňovať vápnik v kombinácií s horčíkom, alebo len samotný horčík. Málokedy totiž pacient potrebuje samotný vápnik bez horčíka.“ Preto tiež na cielenú suplementáciu doplnkami stravy veľmi dobre reagujú pacienti s osteoporózou a chorobami pohybového aparátu.

Prevencia je lacnejšia než hasenie požiaru

Orlík, Brychta i Nasswettr sa analýze vlasov venujú už niekoľko rokov. V Českej republike už bolo vyšetrených viac ako päť tisíc osôb,ale i tak väčšina ľudí o tejto metóde zatiaľ nepočula a tiež mnoho lekárov ju ešte nepozná. Laboratórium z poľskej Lodže, ktoré analýzu vlasov uskutočňuje, organizuje pre lekárov školenia v používaní tejto metódy, takže postupne narastá i počet preškolených lekárov.

„Analýza má rozsiahle použitie v prevencii i liečení chronických chorôb. Obracajú sa na nás ľudia, ktorí chcú byť dlhodobo zdraví a chcú pre to i niečo urobiť. Uvedomujú si, že investícia do seba je veľmi výhodná. Je to určite lacnejšie, než dlhodobá liečba rôznych chronických stavov. A pri súčasnom stave nášho zdravotníctva bude prevencia stále výhodnejšia a zaujímavejšia. Máme však taktiež mnoho pacientov, ktorým štandardná medicína nedokázala pomôcť a ktorí vďaka analýze vlasov spejú k uzdraveniu,“ hovorí Jaroslav Orlík.

Uvedení lekári i ich kolegovia majú dobré výsledky tiež s chronickým únavovým syndrómom, roztrúsenou sklerózou a zaujímavé výsledky pri pomoci v liečbe neplodnosti. „Máme už niekoľko pacientok, ktoré otehotneli po úprave životosprávy a cielenom doplňovaní minerálov a vitamínov na základe urobenej analýzy vlasov,“ uvádza Brychta. „Dôležité je nielen doplnenie prvkov a vitamínov, ale tiež prechod na stravu zostavenú priamo pre metabolizmus danej osoby. Veľmi vhodné je, aby si analýzu nechali spraviť obaja partneri,“ dodáva Orlík.

Bez inzulínu i pre štíhlu líniu

Pani V.K. dokazuje, že úprava jedálnička podľa zásad vhodných pre metabolický typ môže prispieť k zníženiu hmotnosti. Napriek tomu, že sa snažila schudnúť rôznymi spôsobmi, nedarilo sa jej to. „Preto som si nechala odstrihnúť vlasy a poslala som ich na analýzu. Po konzultácií s lekárom som sa riadila doporučeniami a za necelý rok som mala o 31 kg menej!“

Vlasy sa strihajú pri koži do dĺžky 4 cm v množstve, ktoré vyplní polievkovú lyžicu. Je treba dávať pozor, aby neboli farbené. Po odstrihnutí a vyplnení dotazníka sa odošlú do laboratória. Odtiaľ dostanú vyšetrené osoby asi za štyri týždne výsledky s grafmi a obsiahlym komentárom, ktorý im ukáže, ktorých prvkov majú v tele nedostatok a ktorých nadbytok. Konzultujúci lekár im potom tiež vysvetlí, ako sa stravovať a ktoré doplnky stravy majú užívať.

„Nejde len o množstvo jednotlivých stopových prvkov. Dôležitejšie sú pomery medzi stopovými prvkami. Tie nám hovoria, čo sa v ľudskom tele deje,“uvádza Nasswettr. „Je žiadúce, aby si vyšetrená osoba nechala poradiť, ako sa stravovať. Diéta, vhodná pre určitý metabolický typ, môže inému človeku uškodiť. Až cielený spôsob stravovania vhodný pre dotyčnú osobu dáva skvelé efekty,“ tvrdí Brychta.

„Vďaka cielenej suplementácii a úprave spôsobu stravovania máme diabetikov, ktorí si pichali inzulín, a dnes sú len na diéte. Môjmu kolegovi, ktorý od mladosti trpí roztrúsenou sklerózou, mal už i problémy s močením a videl iba čiernobiele sa upravuje zrak a znovu udrží moč,“ dodáva Orlík. „Naši pacienti sa zbavujú atopického ekzému i iných alergických prejavov.“

Leave a comment

You are commenting as guest.